مشاوره رایگان
ترمیم پروتز سینه

ترمیم پروتز سینه

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

ترمیم پروتز سینه برای بانوانی مناسب است که خواهان تغییر ظاهر پروتزهای سینه خود بوده یا خواهان افزایش سایز آن­ها هستند. در طی این عمل جراحی، می‌­توان سایز پروتز را تغییر داد و از این طریق، اطمینان حاصل کرد که فرد از ظاهر خود راضی می­‌باشد. همچنین در صورتی که پروتز فرد آسیب دیده باشد، می­‌توان از این عمل جراحی برای رسیدگی به این مشکل استفاده کرد.

در صورتی که شما نیز حس می‌­کنید که سایز پروتزهای شما مناسب نبوده و خواهان افزایش یا کاهش سایز پروتزهای خود هستید، می­‌توانید این عمل جراحی را انجام دهید. البته پیش از هر چیزی باید موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید.

مدت زمان درمان

عمل جراحی ترمیم پروتز سینه نیز می­‌تواند همانند آگمنتیشن سینه، با کبودی و تورم همراه باشد؛ این کبودی و تورم در طول 3 هفته بعد از عمل از بین خواهد رفت. پس از گذشت این مدت زمان، فرد به قدری بهبود یافته است که بتواند به فعالیت­‌های ورزشی بپردازد.

پاراکلینیک‌های مرتبط

پیش از انجام این عمل جراحی، ممکن است لازم باشد که فرد آزمایش‌­هایی همچون آزمایش خون و آزمایش‌­های مربوطه دیگر را انجام دهد. این آزمایش­‌ها توسط پزشک جراح به فرد اطلاع داده خواهند شد.

مراقبت‌های قبل از عمل، فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از عمل

قبل از عمل

از فرد خواسته می‌شود تا از داروهایی همچون آسپیرین و داروهای ضدالتهاب دوری کرده و از چند ساعت پیش از آغاز عمل جراحی، از خوردن و آشامیدن اجتناب ورزد.

فرآیند عمل

ترمیم پروتز سینه را می‌­توان به چند فرآیند مختلف تقسیم کرد که فرآیند انجام هرکدام با دیگری متفاوت خواهد بود.

در اینجا به توضیح هریک خواهیم پرداخت:

افزایش سایز سینه

زمانی که فرد حس کند که سینه او کوچک بوده و نیاز به افزایش سایز سینه با استفاده از پروتزهای بزرگتر دارد، این فرآیند انتخاب خواهد شد.

کاهش سایز سینه

این فرآیند برای افرادی مناسب است که خواهان کاهش سایز سینه خود بوده، اما حاضر به خارج ساختن پروتز سینه خود نیستند.

ترمیم پروتز سینه به دلایل پزشکی یا زیبایی

برخی از افراد به دنبال تغییر سایز پروتز سینه خود نیستند، اما به عمل جراحی ترمیمی پروتز سینه احتیاج دارند. به عنوان مثال، ممکن است پروتز نشتی داشته یا از حالت خود خارج شده باشد؛ همچنین ممکن است که فرد خواهان جداسازی گوشت اضافه موجود در اطراف پروتز سینه خود باشد.

عمل جراحی ترمیم پروتز سینه تحت بیهوشی انجام شده و از 1 تا 2 ساعت به طول می‌انجامد.

بعد از عمل

لازم است که پس از انجام عمل، فرد لباس تجویز شده توسط پزشک را پوشیده و داروهای تجویز شده را مصرف کند تا بتواند در طول دوره بهبود، درد حاصل از عمل جراحی را کنترل کند.

نکات مهم در مورد عمل

ریسک‌های احتمالی این عمل عبارتند از:

 • عفونت
 • بروز گوشت اضافه
 • بدفرمی سینه
 • خونریزی

این عمل مناسب چه کسانی است؟

افرادی که از فرم و سایز پروتز سینه خود راضی نیستند.

مدت زمان بستری

فرد نیازی به بستری شدن نخواهد داشت.

background-svg

جزئیات هزنیه ها

تعداد همراهان

1

مراجعین ما درباره مدیران طب چه میگویند؟

جراحی کاشت مو چگونه انجام می شود؟

جراحی کاشت مو چگونه انجام می شود؟

در طی فرآیند کاشت مو، مو از یک قسمت از بدن برداشته شده و به قسمتی دیگر منتقل می­‌شود. این عمل جراحی مناسب افرادی است که به دنبال راه­ حلی دائمی و طبیعی برای ریزش موی خود هستند. مدت زمان بستری احتمالاً احتیاجی به بستری شدن وجود نخواهد داشت. طول مدت اقامت خارج از کشور ...

پرسش های متداول

آیا احتمال این وجود دارد که این عمل موفقیت‌­آمیز نباشد؟

با این که داده­های دقیقی در دست نیست، اما متخصصان بر این باورند که درصد موفقیت این عمل­ها بسیار بالا بوده و احتمالاً بیش از 90 درصد از مواردی که این عمل­ها را انجام می­دهند، شاهد موفقیت در عمل خود خواهند بود.

آیا پروتزهای آب‌­نمکی بهتر هستند یا پروتزهای سیلیکونی؟

پاسخ به این پرسش نیز بستگی به خود شما دارد. هم پروتزهای آب­‌نمکی و هم پروتزهای سیلیکونی می­توانند نتایج مطلوبی را به شما ارائه دهند و این تنها به مهارت و تجربه پزشک جراح شما بستگی دارد.

کدام یک از این دو بهتر است: ترمیم پروتز سینه یا استخراج پروتز سینه؟

این دو گزینه، دو عمل جراحی کاملاً متفاوت هستند. پاسخ این سوال به انتظارات شما بستگی دارد – در صورتی که به طور کلی خواهان کناره­گیری از پروتزهای سینه هستید، می­توانید به سراغ عمل استخراج سینه بروید. افرادی که خواهان کاهش سایز سینه خود هستند، اما نمی­خواهند سایز سینه­شان به میزان طبیعی خود برسد، می­توانند از عمل کاهش سایز پروتز بهره­مند شوند.

مشاوره پزشکی آنلاین هایمد به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از پزشکان مجرب ایرانی در خصوص علائم بیمار، مشاوره رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز از خدمات پزشکی متعدد ما بهره‌مند شوید همچنین شما می‌توانید با ارسال مدارک پزشکی (در صورت موجودیت) به تسریع فرآیند تشخیص پزشکی به پزشکان ما در هایمد یاری رسانید.

هایمد به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از پزشکان مجرب ایرانی در خصوص علائم بیمار، مشاوره رایگان دریافت کنید.

* انتخاب نوع درمان:
  * نام و نام خانوادگی
  شماره تماس:
  آدرس ایمیل
  پیام شما به تیم مراقبت مدیران