مشاوره رایگان
عمل جراحی بازسازی سینه چیست؟

عمل جراحی بازسازی سینه

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

عمل جراحی بازسازی سینه برای بازسازی سینه‌­هایی انجام می­‌شود که به طور کامل یا به طور نسبی برداشته شده‌­اند. این عمل در بین افرادی رایج است که به تازگی برای درمان سرطان سینه تحت عمل‌هایی همچون ماستکتومی و لامپکتومی قرار گرفته­‌اند. این عمل جراحی معمولاً همزمان با ماستکتومی انجام می­‌شود، اما برخی از بیماران ترجیح می‌­دهند که صبر کرده و مدتی پس از ماستکتومی این عمل را انجام دهند.

مدت زمان درمان عمل جراحی بازسازی سینه

مدت زمان بهبود این عمل به نوع جراحی انجام شده و روند طبیعی بهبود بدن بستگی دارد. معمولاً پس از جراحی، فرد برای 1 تا 3 هفته از درن استفاده خواهد کرد. به طور معمول فرد پس از 3 تا 6 هفته قادر به انجام فعالیت­‌های فیزیکی خواهد بود؛ البته لازم است که درباره این موضوع با جراح مشورت به عمل آید.

پاراکلینیک‌های مرتبط برای عمل جراحی بازسازی سینه

پیش از جراحی، فرد تحت آزمایش­‌های فیزیکی و عکس­‌برداری قرار گرفته و تاریخچه پزشکی وی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مراقبت‌های قبل از عمل، فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از عمل

قبل از عمل

ممکن است پیش از عمل از فرد خواسته شود که از خوردن، آشامیدن، استفاده از برخی داروها و سیگار کشیدن اجتناب ورزد. همچنین لازم است که فرد با شخص دیگری هماهنگ باشد تا پس از مرخص شدن از بیمارستان، او را تا هتل همراهی کرده و برای چند روز نخست پیش او بماند.

فرآیند عمل

این عمل شامل گزینه‌­های مختلفی است که لازم است در طول جلسه مشاوره، راجع به این گزینه­‌ها با جراح مشورت به عمل آید. سینه­‌ها را می­‌توان با استفاده از پروتز­های سیلیکونی یا آب‌نمکی و یا فِلَپ مورد بازسازی قرار داد. فلپ عبارت است از بافت­‌هایی که از نقاط دیگری از بدن همچون ران یا باسن گرفته شده و به رگ­‌های خونی سینه پیوند زده می­‌شوند. این جراحی معمولاً در دو مرحله انجام می­‌شود که عبارتند از ایجاد برآمدگی سینه و ساخت سینه به صورت کامل.

بعد از عمل

لازم است که فرد پس از انجام عمل از دستورهای جراح پیروی کرده و داروهای تجویز شده خود را مصرف کند. همچنین ممکن است پوشاک بخصوصی برای فرد تجویز شود تا او در مدت زمان بهبود، آن را به تن کند.

ریسک‌های احتمالی عمل عبارتند از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • تجمع ترشحات بدن
 • پس‌­زده شدن فلپ

عمل جراحی بازسازی سینه برای چه کسانی تجویز می‌شود؟

بانوانی که ماستکتومی یا لامپکتومی انجام داده­‌اند.

مدت زمان بستری

فرد برای 1 تا 3 روز در بیمارستان بستری خواهد شد.

background-svg

جزئیات هزنیه ها

تعداد همراهان

1

مراجعین ما درباره مدیران طب چه میگویند؟

جراحی کاشت مو چگونه انجام می شود؟

جراحی کاشت مو چگونه انجام می شود؟

در طی فرآیند کاشت مو، مو از یک قسمت از بدن برداشته شده و به قسمتی دیگر منتقل می­‌شود. این عمل جراحی مناسب افرادی است که به دنبال راه­ حلی دائمی و طبیعی برای ریزش موی خود هستند. مدت زمان بستری احتمالاً احتیاجی به بستری شدن وجود نخواهد داشت. طول مدت اقامت خارج از کشور ...

پرسش های متداول

اگر پس از انجام عمل جراحی بازسازی سینه، از ظاهر سینه خود راضی نبودم، چه کنم؟

پس از گذراندن دوره بهبود این عمل، می­‌توانید جراحی دیگری برای تغییر شکل سینه خود انجام دهید. جراح می­‌تواند با استفاده از روش­‌هایی بخصوص، سایز و فرم سینه شما را به حالت دلخواه­تان درآورد.

آیا دوام پروتزها مادام­‌العمر است؟

پروتز، چه سیلیکونی و چه آب­‌نمکی، ابزاری نیست که بتوان به طور مادام­‌العمر روی آن حساب کرد و باید انتظار پاره شدن یا نشت کردن آن را داشت.

 • در صورتی که از پروتز آب­‌نمکی استفاده شده باشد، شاهد کاهش سایز تدریجی آن خواهید بود؛ زیرا بدن قادر به جذب آب­‌نمک نشت کرده از پروتز است و درنتیجه پس از مدتی پروتز شما دچار کاهش سایز خواهد شد.
 • در صورتی که از پروتز سیلیکونی استفاده کرده باشید، ممکن است تغییر شکل آن توجه شما را جلب کند؛ البته در اکثر اوقات هیچ تغییری مشاهده نخواهد شد و تنها راه تشخیص نشتی در پروتز سیلیکونی، انجام MRI است.

جراحی بازسازی سینه شامل چه روش­‌هایی می‌­شود؟

در حال حاضر سه روش بازسازی سینه وجود دارد:

 • روش اول، بازسازی پروتزی است که در آن از پروتز برای بازسازی سینه استفاده می‌­شود.
 • روش دوم، بازسازی فلپی است که در آن از فلپ برای بازسازی سینه استفاده می‌شود.
 • روش سوم، ترکیبی از این دو روش است؛ یعنی هم از بافت بدن و هم از پروتز به طور همزمان استفاده می­‌شود.

جراحی بازسازی سینه فوری چه تفاوتی با بازسازی متأخر دارد؟

بازسازی فوری عبارت است از بازسازی سینه همزمان با انجام ماستکتومی و بازسازی متأخر یعنی انجام عمل بازسازی سینه چندی بعد از ماستکتومی. با انجام بازسازی فوری، تعداد عمل­‌های انجام شده بر روی بدن شما کمتر بوده و احتمال دستیابی به ظاهری زیبا، بیشتر خواهد بود.

مشاوره پزشکی آنلاین هایمد به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از پزشکان مجرب ایرانی در خصوص علائم بیمار، مشاوره رایگان دریافت کنید و در صورت نیاز از خدمات پزشکی متعدد ما بهره‌مند شوید همچنین شما می‌توانید با ارسال مدارک پزشکی (در صورت موجودیت) به تسریع فرآیند تشخیص پزشکی به پزشکان ما در هایمد یاری رسانید.

هایمد به شما کمک می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از پزشکان مجرب ایرانی در خصوص علائم بیمار، مشاوره رایگان دریافت کنید.

* انتخاب نوع درمان:
  * نام و نام خانوادگی
  شماره تماس:
  آدرس ایمیل
  پیام شما به تیم مراقبت مدیران